Hinnasto Promogirl

Kampaamoohinnastot Espoo Tapiola


Hiukset

Hinnat €

Pesu ja kuivaus 22,00 - 34,00
Pesu ja muotoon kuivaus 27,00 - 39,00
Pesu ja föönaus 40,00 - 44,00
Leikkaus 49,00 - 54,00
Leikkaus ja föönaus 66,00 - 80,00
Juhlakampaus 50,00 - 150,00
Väri ja föönaus 108,00-150,00
Väri ja leikkaus 114,00-150,00
Väri, leikkaus, föönaus 126,00-163,00
Väri (ei föönausta) 82,00-130,00
Raidat ja leikkaus 126,00-163,00
Raidat, leikkaus, föönaus 126,00-163,00
Erikoisvärjäykset 98,00 - 180,00
Tyvivärjäys alle 3 cm tyvikasvu alk. 75,00-110,00
Tyvivärjäys, leikkaus, föönaus 112,00 - 126,00
Osapermanentti (sis.leik.föönaus) 93,00- 126,00
Permanentti, leikkaus, föönaus 126,00 - 250,00
Permanentti, väri, leikkaus ja föönaus 210,00-350,00
Hiustenpidennykset alk. 289,00
Värinpoisto 70,00 - 135,00
Rakennehoito (15min) 23,00
Otsatukan leikkaus 16,00
Tasausleikkaus (ei sis. pesua) 36,00
Häämeikki ja kampaus (paketti) 200,00-280,00
Erikoishoidot päänahalle ja hiuksille ja kasvoille (alk. 30 min) 33,00-150,00
Värianalyysi miehille ja naisille 226,00
Skin-print meikkivärianalyysi (30 min) 47,00
Kulmien muotoilu 14,00
Kulmat, kestovärjäys 14,00
Kulmat vahalla 22,00
Ripset, kestovärjäys 21,00
Ripset + kulmat väri 24,00
Ripset + kulmat + muotoilu 32,00
Manikyyri 32,00-42,00
Meikki 52,00-95,00
Pidätämme oikeuden hinnanmuutoksiin

Hiukset

Hinnat €

Energialeikkaus 89,00
Kasvivärit (savipesu kuuluu hintaan)

Huom!Jos haluat ja kestät hyvin lämpöä, voimme nopeuttaa värin vaikutusta pitämällä seosta kuumassa
koko vaikutusajan. Toki vaikutusaika lyhenee. Hinta on silloin sama kuin normaali värjäyksessäkin.

Lyhyet hiukset 115,00
Puolipitkät (5 cm korvan alapuolelle olkapäähän) 142,00
Pitkät (alle olkapäälinjan) 163,00
Erikoispitkät (alaselkään) 189,00
Savipesu

syväpuhdistaa, käytämme eri savilaatuja yksilöllisesti ihotyypin ja hiusten mukaan,
poistaa kristallisoitunutta talia hiustupista ja päänahasta sekä teknokemian aineita

15,00

Hoidot

Erikoispaksujen hiusten kohdalla tai värjättäessä useammalla värillä lisätään 5-20€ käytettyjen kasvien määrän ja ajan mukaan.

Sisältää hoitavan luomuöljyn sekä pesun ja kuivauksen.

Päänhieronnan 15 min ja pesun.

Hinnat sisältävät arvonlisäveroa 24%

Föönaukset, kampaukset ja perusleikkauset ,meikkaukset/opastukset sekä kasvohoidot normaalihinnaston mukaan.

Muistathan että ekokampaamossa käynti vie halutessasi enemmän aikaa. Värin vaikutusaika sekä värin henkilökohtainen valmistus voi viedä parikin tuntia.
Ota siis rento asenne mukaan, eväitä ja ehkä hyvä kirjakin.Palvelua noputtamalla saat kasvivärin, mutta jos haluat kiireettömyyttä niin sekin onnistuu.

Palkaksi saat terveet hiukset ja hetken hengähdyksen.

Kerrothan mahdollisista allergioista/herkistymisistä niin räätälöimme sinulle sopivan ratkaisun.

SOLUMINERAALITERAPEUTIN VASTAANOTTO:

Tutkin asiakkaan kasvoista ja ulkoisista merkeistä Solumineraalien puutteen tunnusmerkkejä.

Tunnusmerkit esiintyvät usein ihmisten kasvoilla.

Antlitz-analyysin avulla saadaan suora ja varma vastaus kysymykseen:Mitä solumineraaleja minulta puuttuu?

resepti on kirjoitettu jokaisen meidän kasvoihin.Meidän tarvitsee vain osata lukea se.

Kasvojen ihosta tehtävä tutkimus johdattaa meidät suoraan sairauden alkulähteille. Tutkittavalta henkilöltä ei tarvitse tiedustella sairauden oireita eikä hänen subjektiivisia tunteitaan.

Jo paljon ennen oireiden ja sairauden puhkeamista voidaan mineraalien puutostilat havaita kasvojen ihon tunnusmerkeistä.

Solumineraalit 400 tbl 25,00
Antlitz analyysi-analyysi 70,00
Seurantakäynti ja konsultaatio (30 min) 40,00
Lapsi,antlitz -analyysi ja 2 prk (norm. 130,00) 110,00
Lapsi, antlitz analyysi aikuisen a -analyysin yhteydessä ja 2 prk. (norm 110,00) 90,00
Konsultaatio puhelimitse ja sähköpostitse (alkanut 15 min) 20,00
Peruutukset

Peruutus samana päivänä 50% työn hinnasta.

Käyttämättä,peruuttamatta jätetty aikavaraus, veloitus työn hinta
Pidätämme oikeuden hinnanmuutoksiin 80,00

Faaraoiden aikaan

Savi tai turve tai merilevänaamio päänahalle ihotyypin ongelmien ja hoidon mukaan 29,00
Syväpuhdistava savinaamio kasvoille 23,00

Merenneito - Hiusten ja päänahan merilevähoito

Iho- ja hiustyypintyypin mukaiset luomulaatuiset öljyt sekä aromaterapia haihtuvat öljyt 52,00
Pitkät yli olkapään 65,00

Mikrokameratutkimus

Analysoidaan hiuspohjan tilanne (veloituksetta hoidon yhteydessä ja tuoteoston yhteydessä)(15 min) 15,00

Luontaistuotekauppa

Liikkeestämme saa valikoituja superfoodeja sekä luontaistuotteita. mm. puhdistamo, mediq, valioravinto, naturamedian tuotteet, sekä tohtori jentsura.

Tervetuloa ostoksille, meiltä saat täsmätuotteet niin ihonhoidon, hiusten kuin terveydenhoitoon.